Latvijā būvētais vikingu kuģis “Indriķis” veiksmīgi veicis pirmo braucienu pa Daugavu

2016. gada 29. jūnijā, Daugavā tika ielaists Latvijas daiļamatu meistara Jura Zīles būvētais vikingu kuģis “Indriķis”, ar kuru jau drīzumā izbraucienos pa Daugavu varēs doties ikviens interesents.

Kā portālam buratajiem.lv pastāstīja Normunds Jērums, kura pārraudzībā šobrīd atrodas elegantais vikingu kuģis, pirmās jūdzes pa Daugavas ūdens ceļu ir veiktas godam. Kuģim esot laba peldspēja, noturība un stabilitāte, bet ceļā sastapto atpūtas kuģu radītos viļņus tas vispār neesot jutis.

Tāpat Normunds Jērums atklāja, ka šajā braucienā vikingu kuģis vēl esot gājis ar motoru, bet jau drīzumā “Indriķis” tiks aprīkots ar buru, kā arī diviem mastiem. Viens no mastiem būs tik augsts, lai ar kuģi varētu paiet zem Rīgas tiltiem, tā tiekot pēc iespējas tikt tālāk Daugavā.

Vikingu kuģis “Indriķis” ir samazināta pasaulē slavenākā Norvēģijā atrastā 9. gadsimta Osebergas vikingu kuģa replika. Kuģis tapis četru gadu laikā – no 2010. līdz 2014. gadam. Viss – sākot no materiālu sagatavošanas līdz rasējumam, kokgriezumiem un gatavam kuģim, ir meistara Jura Zīles roku darbs.

Kuģa korpuss, brangas un apšuvums veidots no ozola koka, bet klājs no priedes koka. Tas ir bagātīgi dekorēts ar kokgriezumiem, kuros attēlotas mitoloģiskas būtnes un augu valsts.

Kuģa garums ir 14,85 metri, platums 3,65 metri, augstums 3,60 metri. Izlaistas buras kopējais laukums aizņem 50 m2, tā masta augstums 8,50 metri.

Pirmo reizi plašākai publikai Indriķis tika parādīts 2015. gadā Ķīpsalā izstādes “Baltic Boat Show” laikā. Pēc tam tas uz gadu mājvietu rada Doles salā pie Daugavas muzeja.

Pārpublicēts no www.buratajiem.lv