Atpūtas braucienus Daugavā sāk piedāvāt arī vikingu kuģis

 

 

2016. gada 5. augustā, Rīgā, 11. novembra krastmalā pie Akmens tilta tika prezentēts vikingu kuģis “Indriķis”, kas turpmāk piedāvās atpūtas braucienus pa Daugavu, informē biedrības “Latviešu karavīrs” pārstāvis Normunds Jērums.

Vikingu kuģis “Indriķis” ir samazināta slavenākā un skaistākā vikingu kuģa “Oseberg” kopija. Kuģis būvēts Latvijā, Birzgales novadā no 2010.-2014. gadam. Kuģa garums – 14,85 m, platums – 3,65 m, augstums – 3,6 m. Līdz šim pasaulē sastopamas tikai trīs “Oseberga” kuģa replikas, no kurām divas būvētas Latvijā.

Vikingu “Osebergas” kuģis (norvēģu “Osebergskipet”) atrasts 1904. gadā Tjonsbergā kapu uzkalniņā norvēģu provincē Vestfoldā netālu no jūras Oslofjorda labajā krastā. Tas bijis pārklāts ar zemes uzbērumu 6,5 metru augstumā, un 40 metru diametrā. Apbedījums ar kuģi un tā saturu ir izstādīts Oslo Vikingu kuģu muzejā. Veicot dendrohronoloģisko datēšanu, noteikts, ka kuģis būvēts laika posmā no 800 līdz 834. gadam. Iespējams kuģis izmantots iekšējos jeb piekrastes ūdeņos, bet nav izslēgts, ka tas kuģojis arī pa atklātu jūru. Kuģa kopējais garums ir 21,58 metri, platums 5,10 metri, tas būvēts klinkeru tehnikā no ozolkoka, stiprināts ar dzelzs kniedēm. Kuģis varēja sasniegt 10 jūdzes stundā lielu ātrumu. Kuģim ir bijuši 15 airu pāri, kam vajadzīgi vismaz 30 airētāji. Tam ir grezni dekorējumi ar vītu motīvu, dzīvnieku un augu valsts elementiem.

Kuģi apsaimnieko biedrība “Latviešu karavīrs”.

 

Pārpublicēts no www.db.lv