Biedrības “Rīgas Kuģis” vadītājs Aigars Baiks piedalīsies Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja vēsturisko laivu, kā arī burinieku fragmentu restaurācijā

Ventspils muzejs līdz 2017.gada beigām iecerējis atjaunot Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā eksponētās vēsturiskās zvejas laivas, kuteri un seno burinieku daļas.

Projekta īstenošanas laikā paredzēts restaurēt trīs koka zvejas motorlaivas, Mangaļu kuģubūvētavā 1954. gadā būvēto zvejas kuteri “Vienība” (MB -20), kā arī vēsturisku 19. gadsimta plakandibena ozolkoka zvejas airu laivu, kas būvēta gludajā salaidumā un vajadzības gadījumā bija lietojama ar burām. Tā atrasta Ventas gultnē pie Pasiekstes un uz muzeju pārvesta 1960. gadā. Šāda tipa laivas izmantotas zvejai jūras līcī un upēs.

Restaurēs arī vairākus ar seniem buriniekiem saistītus priekšmetus – švertu (līdzsvarotāju) no buru kuģa, fragmentus no buru kuģa vraka, 19. gs. buru kuģa masta vidusdaļu, buru kuģa klāja siju-balstu un buru kuģa stūri.

Restaurācijas darbus veiks SIA “OM Design” un SIA “Yachtland” izveidota pilnsabiedrība “OM Yachtland” (reģistrēta 24.04.2017.), kuras valdē ir Latvijā labi zināmie laivu būves speciālisti – Aigars Baiks un Oto Dzenis.  

Restaurācijas darbi Ventspils muzejam izmaksās  207 277,25 EUR  (ar PVN).

Vairāk informāciju skatīt: http://buratajiem.lv/nozare/item/1731-restaures-ventspils-piejuras-brivdabas-muzeja-vesturiskas-laivas-un-burinieku-fragmentus

http://muzejs.ventspils.lv/zvejas-laivu-restauracija/